LN--04 jest już dostępna w sprzedaży!

Luneta nocna LN-04

W nowej wersji zastosowaliśmy nowe lepsze powłoki wielowarstwowe. Ulepszyliśmy również mechanikę bębnów nastawczych. Konsekwencją tych zmian, jest lekka zmiana wyglądu.

Link do produktu: Luneta nocna LN-04

czytaj więcej

Targi Hubertus Arena 2014

Kolejne ciekawe doświadczenia zdobyte podczas Targów Hubertus Arena 2014, które odbyły sie w dniach 8-9.11.2014r w Ostródzie, potwierdzają sens naszej pracy.

Miło nam było kolejny raz spotkać się z użytkownikami naszych produktów. Cieszą nas bardzo pozytywne komentarze i coraz większe zainteresowanie nasza optyką, nie tylko ze strony myśliwych i strzelców amatorów ale także profesjonalistów.

czytaj więcej

W dwumiesięczniku Mazowiecki Magazyn Łowiecki nr.3 (maj - czerwiec 2014) ukazał się artykuł. - "Celownik 1 - 12 x 24: dwunastokrotny zoom!"

Kiedy Swarovski wprowadził sześciokrotny zoom w celownikach optycznych uznano to za wydarzenie. W ślad za nim ruszył IOR, potem Schmidt & Bender. Rumuński IOR szybko opracował jeszcze mocniejsze, ośmiokrotne zoomy. Dalszym etapem rewolucji był zoom dziesięciokrotny, pierwsza wprowadziła go firma March. Wynik Marcha udało się  poprawić tylko Chińczykom. Ci ostatni wpierw wyrównali do dziesięciokrotnego zoomu, potem poszli dalej. W 2013 roku pojawiły się model 1 – 12 x 24, o zoomie dwunastokrotnym! W 2014 roku ta optyka zawitała do Polski.

czytaj więcej

Muzeum Wsi Lubelskiej podczas II Lubelskich Dni Kultury Łowieckiej 6 lipca 2014

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym za życzliwość i możliwość poznania różnych punktów widzenia. Uważamy, że czas spędzony podczas tej imprezy był naprawdę świetnie wykorzystany. Poniżej kilka zdjęć.

czytaj więcej

Komplety strzeleckie

Mając już pewne podstawy strzeleckie na długim dystansie, szukałem dojścia na specyficzne strzelnice, a w szczególności do tej w Strzepczu .Teren należy do Marynarki Wojennej RP i wejście tam jest „utrudnione”. Ponieważ mój instruktor stwierdził, że w Bartoszycach na najdłuższej osi 600 m niewiele może mi już pomóc bo teraz w grę wchodzi już tylko ilość odstrzelonej przeze mnie amunicji, a z celnością najgorzej nie jest, być może przyszedł czas na naukę trudniejszą. Naukę czytania i wprowadzania poprawek na wiatr.

czytaj więcej

Szkolenie w ESA

Człowiek uczy się całe życie. Wypraktykowałem, że dobrze jeżeli w nowym nieznanym nam przedmiocie, pomaga nam wykwalifikowany instruktor. Rzemieślnik, który doskonale zna temat nauczanego przedmiotu od strony praktycznej i dodatkowo posiada niezbędną wiedzę teoretyczną. Taki wstęp daje bardzo dużo. Później można już pracować samemu – praktyka czyni mistrza. Chociaż od czasu do czasu nie zawadzi, żeby ktoś spojrzał na nas krytycznie czy gdzieś nie popełniamy błędu.

czytaj więcej

Dzik

Graniasty. Każdemu myśliwemu zdarzyło się polowanie zwieńczone pozyskaniem trofeum, z którego później jest bardzo dumny. Czy to z powodu niezwykłego trudu takich łowów czy tez z powodu nietypowego trofeum, które przyniosły. Jeden z moich takich przypadków opisałem poniżej. To było w październiku. Zaczęło się jak zwykle. Siedziałem w pracy gdy zadzwonił telefon. Odebrałem, na wyświetlaczu był napis „Tomek”. Bez zbędnego wstępu, padło konkretne „jedziemy dzisiaj?” Obydwaj wiedzieliśmy gdzie i po co. To nie były nasze pierwsze wspólne łowy, a obydwu nam takie wyprawy odpowiadały.

czytaj więcej

Blog

W tym miejscu zamieszczamy artykuły zarówno nasze jak i znajomych oraz kolegów i koleżanek. Różnego rodzaju testy, opowiadania i inne. Wszystko co wiąże się z łowiectwem, bronią i strzelectwem.

czytaj więcej

Partnerzy

Poniżej lista miejsc gdzie można obejrzeć nasze produkty. Listę staramy się na bieżąco uzupełniać.
Bolków - PUH WItek
Częstochowa - Arms Dziemiany - Skawiński
Elbląg- U Ireny
Gdańsk- Centrum Myśliwskie Kraiński
Giżycko- MCM Kaliber
Gniezno- Arsenał
Gostynin - Salon Myśliwski Oskar
Granowo- Grupa Ferro
Jarosław- Sklep Myśliwski - Ostoja,
Jarosław- Sklep Myśliwski Adam Janicki
Jesionka - Rusznikarnia Pilecki
Jasło - FH EDEX
Kielce - Sklep Myśliwski Ostoja
Kowalewo Pom. - Hunter

czytaj więcej

aimRest pastorał

Prezentujemy Państwu przyrząd aimRest wykonanego przez Szwedzką firmę aimSport. Jest to nowoczesna odpowiedź na potrzeby zarówno myśliwych ze Skandynawii jak i tych z rodzimych stron, dla których zarówno klasyczne dwójnogi montowane na broni jak i nasz dwójnóg 6-9", czy pastorały nie spełniają wszystkich oczekiwań,

aimRest pozwala na celowanie tak długo, jak długo potrzeba, nie jak długo pozwalają na to mięśnie. Doskonały dla wszystkich myśliwych, w szczególności dla kobiet, osób starszych czy tym którym broń ewidentnie ciąży.

czytaj więcej

Strony