Lunety Celownicze

Lunety celownicze - Celownik optyczny - teleskop optyczny wyposażony w siatkę celowniczą, pełniący rolę celownika. Celownik składa się z obiektywu, okularu oraz systemu odwracającego. W płaszczyźnie powstawania obrazu umieszczona jest siatka celownicza. Proste celowniki optyczne pozbawione są możliwości regulacji, bardziej skomplikowane są wyposażone w pokrętła umożliwiające zmianę położenia siatki celowniczej (regulacja w pionie i poziomie) i powiększenia. Lunety z naszej oferty generalnie dzielimy na cztery typy:

  • biegowa,
  • sportowa (taktyczna),
  • nocna,
  • na wiatrówki.

Nocna to lunety o dużym świetle, dzięki czemu można je wykorzystać w trudnych warunkach oświetleniowych. Biegowa to luneta o niewielkim świetle i małym przybliżeniu za to z dużym polem widzenia. Sportowa to najczęściej luneta o bębnach odkrytych i z regulacją paralaksy. Często o bardzo dużym przybliżeniu maksymalnym. Lunety wiatrówkowe to lunety lekkie o niedużym świetle i przystępnej cenie.

Luneta biegowa LB-02 1-4x24mm

Luneta biegowa o niezwykle szerokim kącie widzenia, przewyższające większość tego typu lunet na rynku. Sprzyja to strzelaniu na małych i bardzo małych odległościach. Doskonała do polowań pędzonych. Wyposażona w podświetlany punkt pozwala na strzelanie również w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

850,00 zł
czytaj więcej

Luneta biegowa LB-03 1-10x24

Luneta ta pozwala strzelać zarówno na bardzo małe, jak i średnie dystanse dzięki wyjątkowo dużemu zakresowi powiększeń, wynoszącemu aż 10 razy. Szkła w pełni powlekane wielowarstwowo (FMCL), zapewniają jasny i wyjątkowo ostry obraz w całym polu widzenia.

1 600,00 zł
czytaj więcej

Luneta Biegowa LB-05 1-12x24ir

Luneta ta pozwala strzelać zarówno na małe, bardzo małe odległości jak i średnie dystanse dzięki wyjątkowo dużemu zakresowi powiększeń wynoszącemu aż 12 razy co jest niespotykane wśród konkurencyjnych rozwiązań. Dzięki temu zwiększa się możliwość zastosowań takiej lunety i jej uniwersalność.

1 800,00 zł
czytaj więcej

Luneta nocna LN-02 3-12x56ir HD

Nowa odsłona starego modelu. Posiada zupełnie nowe szkła o oznaczeniu HD posiadające fluorki. Dzięki temu przepuszczalność światła sięga na układzie 91%, co w połączeniu z doskonałą wytrzymałością czyni tę lunetę doskonałym wyborem na nocne polowania.

1 300,00 zł
czytaj więcej

Luneta nocna LN-04 3-12x56ir

Uniwersalna luneta nocna, wykonana w technologii Wide- Angle Technology (szeroki kąt widzenia) oraz dzięki technologi FMCL zapewnia niezwykle ostry i jasny obraz w całym polu widzenia. Pozbawiona wad lunety LN-02 - efektu tuby, z dużo szerszym polem widzenia.

1 390,00 zł
czytaj więcej

Luneta sportowa LS02 6-25x56

Luneta wywodzi się z lunet taktycznych stąd niezwykła wytrzymałość mechaniczna oraz tubus 35mm, dzięki któremu poprawki boczne i pionowe mają większy zakres niż przy standardowych tubusach 30mm.

1 850,00 zł
czytaj więcej